Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jazda konna – rozpocznij naukę jazdy i ciesz się nową pasją!

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Jazda konna jest sportem coraz chętniej wybieranym jako hobby – co ważne, do stadnin i szkółek jeździeckich zgłaszają się osoby w każdym wieku. Czy hippika to faktycznie sport dla każdego? Jak przygotować się do pierwszych jazd konnych i czy konieczne jest konkretne elementy ubioru?

Wybierz jazdę konną i ciesz się zdrowiem!

Wśród wielu dyscyplin sportowych mało jest takich, które wpływają pozytywnie na praktycznie całe ciało. W przypadku jazdy konnej jest to sport ogólnorozwojowy – przede wszystkim pracują praktycznie wszystkie mięśnie, przez co są one wzmacniane. Dodatkowym atutem jest również ćwiczenie równowagi – jazda konna poprawia naszą koordynację ruchową i przyczynia się do polepszenia koncentracji. Jazda konna to również sport, który pozwoli nam się dotlenić – jazda na padoku czy w terenie to świetny sposób na naukę!

Jak ubrać się do jazdy konnej?

Ubiór do jazdy konnej nie powinien być przypadkowy – strój powinien zapewniać nam komfort termiczny, wygodę, ale również bezpieczeństwo. Elementem obowiązkowym jest kask do jazdy konnej – kaski wypożyczymy w stajniach, ale też znajdziemy w profesjonalnych sklepach jeździeckich. Kupując kask przymierzmy kilka modeli, aby wybrać ten, który nas nie uwiera, dobrze leży. Produkty kolejnych producentów mogą różnić się od siebie np. profilowaniem – warto więc dać sobie nieco czasu. Kask powinien być zapięty pod szyją: regulowane paski pozwolą na dopasowanie ich do naszych potrzeb. Niewielki daszek zintegrowany z kaskiem ochroni nasze oczy przed promieniami słonecznymi. 

Elementem ważnym są spodnie – w tym wypadku mowa jest o bryczesach. Bryczesy tworzone są z tkanin o wzmocnionym splocie, są zabezpieczone przed ścieraniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Chronią one naszą skórę, ale jednocześnie pozwalają na swobodny przepływ powietrza. 

Comments are closed.