Ad
Ad
Ad
Ciekawe

System wms co to jest i do czego służy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wms to inteligentny system elektroniczny do zapisywania i odczytywania danych logistycznych. Stosuje się go w gałęziach przemysłowych, logistycznych, w dużych i małych firmach oraz sklepach. System ten znajdzie swe zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest kontrolowanie jakości, ilości oraz rodzaju towaru zawartego w opakowaniu.

System wms co to jest za urządzenie?

Każdy towar, który opuszcza produkcję, zostaje spakowany do opakowań pojedynczych lub zbiorczych. Każda paczka musi mieć podane na wierzchu opakowania, co zawiera, ile sztuk i inne ważne informacje logistyczne.

Do tych zadań przydaje się system wms i to jest bardzo wygodny sposób na zachowanie porządku w dokumentach każdego wysyłanego produktu do magazynu lub odbiorcy. Dzięki indywidualnemu kodowi, jaki system wms wprowadzi, inny czytnik z systemem wms jest w stanie go odczytać bez otwierania opakowania.

Czytnik w systemie wms jest w stanie odczytać wszystkie kody bez bezpośredniego przykładania karty informacyjnej do czytnika. Towar może znajdować się w oddaleniu i mimo to zostanie zidentyfikowany przez system wms.

System wms co to jest za skrót?

System wms to sposób ułatwiający logistykę (wysyłanie i odbieranie towaru). Jego skrót to pierwsze litery angielskiej nazwy systemu nawigacyjnego. Brzmi on Warehouse Management System.

W języku polskim tłumaczenie dosłowne to: Magazyn Zarządzanie System. Jednakże tłumaczymy ten zwrot jako: Porządek (System, Struktura) Zarządzania Magazynem, aby zachować prawidłowy szyk zdania w naszym języku.

Rzadko jednak używana jest pełna nazwa tego systemu. Najczęściej korzysta się ze skrótu językowego obejmującego pierwsze litery każdego wyrazu. Ponieważ język angielski stał się językiem międzynarodowym, skrót ten jest w anglojęzycznym brzmieniu, czyli wms, a nie w polskim (szm), pomimo że towar może krążyć wyłącznie w obrębie Polski.

Czy potrzebny jest system wms podczas zwrotów towaru?

Omawiany system wms idealny jest nie tylko do wprowadzania danych, ale również ich odczytywania. Zdaje więc egzamin przy wysyłce towaru lub przyjęcia innego, przywiezionego do magazynu lub sklepu. Doskonale radzi sobie również ze zwrotem towaru, który został wydany w tym samym magazynie, ale w innym dziale.

Oznacza to, że system wms jest wykorzystywany przy wszystkich operacjach magazynowych. Jego inteligencja pozwala na szybkie sprawdzenie zwróconej przesyłki i jej ponowne wysłanie. Towar mógł zostać zwrócony z powodu wad fabrycznych lub dlatego, że klient się rozmyślił i zrezygnował z oferty.

System wms nie puści dalej towaru, jeżeli nie zostanie on najpierw dokładnie sprawdzony. Jeżeli nie ma wad powstałych podczas drogi powrotnej produktu, jego dane wysyłkowe będą mogły zostać zaktualizowane. Umożliwi to ponowne wysłanie produktu do nowego klienta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie system wms co to jest.

Comments are closed.

ix.pl Drewniano stalowy hoker w stylu loft cejamesstudios.com