Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesne parasole – czym się wyróżniają?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Odpoczynek blisko natury w czasie lata pozwala naładować wewnętrzne akumulatory, zrelaksować się, wyciszyć. Nie musimy jeździć daleko za miasto, aby przebywać w otoczeniu zieleni. Dysponując nawet niewielkim ogrodem czy tarasem z powodzeniem możemy wykreować idealne miejsce wypoczynkowe dla siebie i bliskich. Niezbędne okażą się wygodne meble i parasol ogrodowy.

Jak tworzone są parasole ogrodowe?

Współcześnie parasole ogrodowe bardzo różnią się od produktów oferowanych jeszcze dekadę temu. Dzisiaj parasole zachwycają zarówno pod względem funkcjonalności, jak i świetnych parametrów technicznych. Nowoczesne parasole tworzone są z myślą o użytku w ogrodzie, jak i na tarasach czy większych balkonach – dostępne modele posiadają czasze o długości boku od 1,5m aż do nawet 4 metrów! Parasole ogrodowe tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Oznacza to, że zachowają one doskonały wygląd na wiele lat. Najciekawsze modele parasoli ogrodowych znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Jak skonstruowany jest parasol ogrodowy?

Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają aluminiową oś, która osadzona jest na ruchomej stopie – to jeden z wielu punktów regulacji, pozwalający na to, aby konstrukcja rotowała. Na szczycie osi osadzona jest czasza, którą tworzy tkanina techniczna pokryta warstwą poliuretanu. Tak zaprojektowana czasza chroni zarówno przed słońcem, jak i niewielką mżawką. Tkanina techniczna nie nagrzewa się, przez co w cieniu parasola panuje przyjemny chłód. Czasza parasola podtrzymywana jest przez sprężyny naciągowe – dbają one o to, by tkanina nie przesuwała się nawet w czasie silniejszych podmuchów wiatru. Sama czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu.

 

 

Comments are closed.