Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie wkładu własnego podczas wynajmu samochodu z wypożyczalni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zdecydowana większość z nas woli poruszać się własnym samochodem. Istnieją jednak sytuacje, w których zmuszeni jesteśmy wynająć samochód z wypożyczalni. Opcja ta wydaje się być idealna podczas wyjazdów wakacyjnych, ale też w czasie podróży służbowych. Wypożyczając samochód warto dowiedzieć się, czym jest ubezpieczenie wkładu własnego.

Ubezpieczenie wkładu własnego – co to jest?

Wynajęcie samochodu w trybie krótkoterminowym lub długoterminowym nie jest skomplikowane. Konieczne jest zgłoszenie się do wybranej wypożyczalni samochodów i wypełnienie odpowiednich dokumentów. Oczywiście wypożyczalnie mają też swoje wymagania: osoba najmująca samochód powinna mieć aktualne prawo jazdy i skończone 21 lat. Płatność za wynajem dokonywana jest najczęściej kartą kredytową, co ma stanowić zabezpieczenie dla wypożyczalni w razie wypadku czy kolizji drogowej. Każde z wynajmowanych samochodów posiada polisę OC oraz odrębne ubezpieczenie AC. Warto zapoznać się dokładnie z warunkami ubezpieczenia, aby wiedzieć, jaki udział w szkodzie zmuszeni będziemy pokryć z własnej kieszeni, a dokładniej z wkładu, którym zabezpieczony jest wynajem. By zabezpieczyć się przed koniecznością opłaty w razie wypadku, warto wykupić ubezpieczenie wkładu własnego. Czym jest takie rozwiązanie?

Czy wypożyczalnia zaproponuje ubezpieczenie wkładu własnego?

Okazuje się, że wypożyczalnia sama zaproponuje ubezpieczenie wkładu własnego. W tym celu placówki takie posiadają gotowe formularze, których wypełnienie zajmie kilka minut. Koszt ubezpieczenia wkładu własnego to kilkadziesiąt złotych. Warto sprawdzić czy ubezpieczenie wkładu własnego pokrywa 100% kaucji i nie ma wyłączeń. Taka niewielka kwota może zabezpieczyć cały wkład własny – jest to oferta warta przemyślenia!

 

 

 

Comments are closed.