Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Patelnia granitowa w kuchni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bez garnków nie ma żadnej kuchni. Trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie, dzięki czemu będzie można przyrządzać dobre dania dla siebie i dla swoich bliskich. Wiele osób doceni na pewno to, że w ich kuchniach obecna będzie patelnia granitowa. Dlaczego? Warto sprawdzić, czym się ona wyróżnia.

Rodzaje patelni granitowych

O tego typu narzędziach do pracy w kuchni nie można mówić w liczbie pojedynczej. A to tylko dlatego, że w sklepach można znaleźć kilka rodzai patelni granitowych. Otóż dostępna jest:

  • patelnia granitowa kamienna – równomiernie się nagrzewa i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne,
  • granitowa ceramiczna – łatwa w czyszczeniu i nie powoduje przywierania potraw,
  • granitowa z pokrywką – pozwala na smażenie i na duszenie potraw,
  • granitowa z odpinaną rączką – może być używana w piekarniku, a na dodatek zajmuje mniej miejsca podczas przechowywania.

Patelnia granitowa na wiele lat

Jeżeli ktoś przyłoży się do tego, aby wybrać dobry produkt, będzie miał patelnię, którą bez żadnych oporów będzie mógł używać przez wiele lat. Na co trzeba jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu patelni granitowej? Ważny jest rozmiar patelni. W szczególności, jeżeli ktoś jest właścicielem kuchenki indukcyjnej. Wtedy to rozmiar patelni należy dopasować do wielkości palnika kuchenki indukcyjnej. Nieco łatwiej jest w przypadku kuchenek tradycyjnych. Im większy rozmiar patelni, tym większą ilość będzie można przygotować za jednym razem. Chociaż, z drugiej strony, nie ma co też przesadzać z wielkością patelni. 

Comments are closed.