Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Kupno nowego samochodu – jakie ubezpieczanie wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W Twoim garażu wreszcie stanął pachnący nowością, wymarzony wóz? Zanim wyruszysz w swoją pierwszą podróż nowym samochodem, musisz ubezpieczyć swój nabytek. Jaką polisę musisz, a jaką możesz wykupić? Sprawdź!

Ubezpieczenie OC – obowiązek każdego kierowcy

Każda osoba posiadająca zarejestrowany pojazd mechaniczny prawnie zobowiązana jest do zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa stanowi przede wszystkim rodzaj ochrony kierowców i innych uczestników ruchu drogowego, którzy mogliby zostać poszkodowani przez Ciebie podczas kolizji. Zakres polisy określony jest w ustawie. Mimo tego, ceny składek w poszczególnych towarzystwach znacząco się od siebie różnią.

AC na „wszelki wypadek”

Właściciele pojazdów mechanicznych o dużej wartości przeważnie decydują się poszerzyć standardową polisę OC o dodatkowe ubezpieczenie AC. Autocasco jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem mienia od zniszczenia i uszkodzenia na skutek nieszczęśliwych wypadków oraz kradzieży. Nieznani sprawcy porysowali karoserię stojącego na parkingu pojazdu? Kolizja z dzikim zwierzęciem? A może podczas wichury złamane drzewo potłukło przednią szybę? W takich sytuacjach  będziesz mógł liczyć na rekompensatę.

Assistance dla większej pewności 

Kolejne dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Pakiet assistance określić można jako poszerzenie polisy AC. Assistance jest przede wszystkim wsparciem technicznym. Do najpopularniejszych usług świadczonych w ramach tego typu polisy zaliczyć możemy bezpłatne holowanie, pokrycie kosztów wynajęcia auta zastępczego na czas napraw, przewiezienie na lawecie, a nawet awaryjne dostarczenie paliwa. Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej cennych informacji.

Comments are closed.