Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Żel vs szelak vs akryl – jaka jest różnica?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy znasz różnicę między manicure żelowym, szelakowym a akrylowym? Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wszystko wygląda tak samo, metoda akrylowa zdobienia paznokci różni się od metody żelowej i szelaku.

Żelowe zdobienie paznokci

Manicure żelowy jest i pozostanie klasykiem manicure. Żel jako pierwszy podbił świat piękna, potem pojawił się akryl i skorzystał z niego Shellac. Ten wariant manicure sprawdził się ze względu na swój stopień twardość i dlatego jest najczęstszą metodą.

Manicure żelowy działa w ten sposób: najpierw należy zszorstkować naturalny paznokieć pilnikiem, aby żel, który jest nakładany później, lepiej się rozprowadzał i trzymał na paznokciach. Szorstkowanie paznokci jest bardzo ważnym etapem, ponieważ usuwa z paznokci naturalną warstwę tłuszczu i tworzy przyczepność do żelu. Żel jest następnie utwardzany w lampie UV z oświetleniem LED, a manicure jest suchy w kilka sekund. Żel jest wskazany dla cienkich, słabych paznokci.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci na łamliwe paznokcie

Jeśli jest coś, co jest jeszcze bardziej odporne niż żel, to jest to akryl. Metoda akrylowa zdobienia paznokci świetnie się sprawdza w przypadku łamliwych paznokci, a także u osób, które obgryzają paznokcie. Twardszy materiał umożliwia również cieńsze malowanie, co jest kolejną zaletą akrylu.

Jednak w przeciwieństwie do manicure żelowego, akryl nie jest produktem gotowym. Składa się z pudru i płynu. Tak zwany akrylan jest mieszany przez stylistkę, a następnie nakładany na paznokcie.

W przeciwieństwie do manicure żelowego, który wymaga utwardzania akrylu warstwa po warstwie w powietrzu pod lampą UV i nie wymaga dodatkowych zabiegów. Akryl wysycha i sam twardnieje. Wynik trudno odróżnić od manicure szelakowego.

Który wybrać?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ tak naprawdę zależy to od aktualnego stanu paznokci. Ci, którzy mają już mocne paznokcie, mogą zdecydować się na manicure szelakowy lub żelowy. Jeśli lubisz nosić krótkie i „schludne” paznokcie, najlepiej nadaje się tutaj manicure szelakowy. Jeśli zawsze chciałaś mieć długie paznokcie, żel stanie się Twoim najlepszym przyjacielem.

Jeśli masz słabe i łamliwe paznokcie, warto zasięgnąć porady stylistki paznokci, która specjalizuje się w akrylanie i potrafi również profesjonalnie nałożyć mieszankę.

Szelak tak cienki jak lakier do paznokci

Shellac daje najbardziej naturalny efekt. Znany również jako „żel hybrydowy”, Shellac to nic innego jak idealna mieszanka żelu i lakieru do paznokci. Szelak nakłada się stosunkowo cienko (w przeciwieństwie do żelu).

Proces utwardzania Shellacem pozostaje taki sam jak w przypadku manicure żelowego – oznacza to szybki czas schnięcia i połysk do 2 tygodni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Comments are closed.