Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wanny asymetryczne – sprawdzone w małych łazienkach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chociaż wymiary asymetrycznych wanien są mniejsze niż tych standardowych, to jednak zapewniają taki sam komfort kąpieli. To sprawdzony wybór do mniejszych łazienek, w których ma znaleźć się to wyposażenie. Co oferują producenci? Na co zwrócić uwagę przy zakupie wanny asymetrycznej?

Funkcjonalna asymetria w łazience

Wanny najczęściej kojarzone są jako element wyposażenia większych łazienek. Jednak mogą również zagościć w mniejszych wnętrzach, na przykład w łazience w bloku. Kluczowy jest wtedy wybór odpowiedniego modelu, który wpasuje się w niewielki metraż.

Do mniejszych, ale też większych łazienek doskonałą propozycją są wanny asymetryczne, które wyróżniają się inną długością i szerokością boków w porównaniu do wanien standardowych. Taka forma powoduje, że nie tylko wyglądają efektownie, lecz również są funkcjonalne.

Asymetryczna wanna może być wyposażona w praktyczne siedzisko czy w szerszy rant pozwalający na ustawienie na niej kosmetyków. Do wanien w tym wariancie można dokupić też praktyczne panele boczne.

Rodzaje asymetrycznych wanien

Salony łazienek prezentują szeroką gamę wanien asymetrycznych do wyboru. Można podzielić je na dwie kategorie:

  • wanny półokrągłe – to popularny model z zaokrąglonym bokiem, dlatego wanna nie zajmuje dużo miejsca w łazience, dostępny jest w różnych wymiarach, na przykład 140 x 70 cm, 140 x 80 cm, 150 x 100 cm
  • wanny trapezowe – mają kształt trapezu, czyli ich boki nie są zaokrąglone, lecz kanciaste, świetnie sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach, przykładowe wymiary to 150 x 85 cm, 160 x 90 cm

Powyższe rodzaje wanien oferowane są także w wariantach prawym oraz lewym, dlatego należy dopasować je indywidualnie do miejsca montażu.

Jaką wannę asymetryczną wybrać do swojej łazienki?

Dobierając wanny asymetryczne do małej łazienki, warto przede wszystkim pamiętać o tym, by dopasować je do wymiarów wnętrza. W niewielkich pomieszczeniach ważny jest często każdy centymetr!

Druga ważna kwestia to komfort codziennych kąpieli. Wanna powinna zatem zapewniać odpowiednią przestrzeń dla użytkowników. Gdy jest taka możliwość, warto zdecydować się na większy wariant – wtedy nawet mała łazienka może przemienić się w luksusowe Spa.

Ponadto warto wziąć pod uwagę akcesoria oferowane przez producenta. Wanna może być wyposażona w praktyczne uchwyty, wygodne zagłówki, dopasowane parawany nawannowe ze szkła hartowanego, które zapobiegają rozlewaniu się wody, gdy wanna ma być używana jako prysznic, a nawet w systemy hydromasażu lub koloroterapii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.