Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie samochodu – jaką polisę wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Posiadacze samochodów osobowych wiedzą, jak istotnym zagadnieniem jest polisa OC. Ubezpieczenie samochodu to jednak dzisiaj nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – to również dodatkowe opcje, które możemy wybierać, aby jeszcze lepiej dbać o nasze mienie. Jakie rozwiązania proponują firmy ubezpieczeniowe?

Ubezpieczenie samochodu polisą OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to obowiązkowe ubezpieczenie, wymagane przez prawo. Ubezpieczenie to pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze – dotyczy to zarówno szkód związanych z samochodami, jak i uszczerbkiem na zdrowiu innych uczestników ruchu drogowego. OC pokryje również szkody związane z kolizją z rowerzystą poruszającym się po drodze. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w naszym kraju dla wszystkich pojazdów mechanicznych (w tym motocykli, busów, ciągników) – jest to dokument, który zawsze powinniśmy mieć przy sobie podczas prowadzenia samochodu. Brak ubezpieczenia OC skutkuje mandatami, może być również podstawą do zatrzymania prawa jazdy. Gdzie kupić ubezpieczenie samochodu tego typu? OC zaproponuje nam większość firm ubezpieczeniowych. Cena OC nie jest stała – wynika ona zarówno z wieku naszego samochodu, jak i ilości lat przejeżdżonych przez nas jako kierowców. OC bierze również pod uwagę posiadane zniżki – mogą one znacząco wpłynąć na cenę ubezpieczenia. 

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu – AC i Assistance

Czy wiesz, że możliwe jest dodatkowe ubezpieczenie samochodu? Firmy ubezpieczeniowe proponują nam dodatkowe polisy, którymi możemy objąć nasze mienie. Polisa AC chroni nasz samochód przed uszkodzeniami, zarówno wynikającymi z wypadków, jak i sytuacji niezależnych od nas (katastrofy naturalne). Assistance to najlepszy przyjaciel podczas długiej trasu. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/ zobacz zobacz wiecej