Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Tusze oryginały i zamienniki

Pinterest LinkedIn Tumblr

Urządzenie wielofunkcyjne jakim jest drukarka HP DeskJet Ink Advantage 5075 jest przeznaczone do pracy w z warunkach domowych i w małych biurach. Urządzenie to oferuje szerokie możliwości, pracuje także na różnych rodzajach na papieru. Dzięki wysokiej rozdzielczości wydruku jest on na bardzo wysokim poziomie.

Jakiego użyć tuszu do tej drukarki?

Hp 5075 tusz jest idealny do tej drukarki i to zarówno oryginał jak i jego tańszy zamiennik. wybierając idealny dla siebie tusz trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na to, jakiej pojemności potrzebujemy. W przypadku takim jak hp 5075 tusz może być w pojemniczkach od 5 do 41ml. Pojemność, jaką wybieramy, zależy tylko od tego ile potrzebujemy zrobić kopii wydruku i od stanu portfela. Zamienniki są zdecydowanie tańszą alternatywą. Zamienniki dobre powinny pochodzić od sprawdzonego markowego producenta. Są to produkty, które dają gwarancję na piśmie, że jeżeli dojdzie do uszkodzenia drukarki z powodu tuszu, producent pokryje wszelkie straty.

Co to jest tusz do drukarki?

Tusz to substancja, która powstaje z połączenia wody, różnych rozpuszczalników i przeciwutleniaczy oraz barwnika, który po odparowaniu zostaje na papierze najdłużej. Tusze kupić można w nabojach albo specjalnych wkładach atramentowych ze specjalnymi chipami do ich odczytywania przez drukarkę. Chipy te służą także do przechowywania informacji o możliwej ilości kartek, które mogą być wydrukowane. Większe butle służą do napełnienia kartridży wiecznych, a także regeneracji wkładów jednorazowych i systemów CISS.

Jak samemu wymienić tusz?

Najpierw należy przygotować wkład atramentowy z opakowania., dotykając przy tym tylko elementów z czarnego plastiku. Następnie trzeba ostrożnie zerwać taśmę ochronną, pociągając różową wypustkę. Potem trzeba włączyć drukarkę i otworzyć pokrywę dostępna do wkładów atramentowych. Karetka powinna przesunąć się na prawą stronę, a jeśli nie trzeba ją włączyć i wyłączyć. Trzeba poczekać aż karetka przestanie się poruszać i wydawać dźwięki. Później trzeba zwolnić wkład atramentowy, poprzez lekkie naciśnięcie. Następnie wkład atramentowy należy wyjąć z gniazda pociągając go ku sobie.Aby zamocować nowy wkład należy wsunąć go pod niewielkim kątem do pustego gniazda. Wkład trójkolorowy wsuwa się do lewego gniazda, natomiast czarny do prawego gniazda. Wkład trzeba docisnąć tak, aby wskoczył na miejsce. Na koniec zamknąć pokrywę dostępu do wkładów atramentowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Tusz do drukarki hp.

Comments are closed.

zobacz wiecej https://bhtm.org ubezpieczenie szkolne