Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Szablony dekoracyjne do Twojego wnętrza

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj chyba wszyscy interesują się wnętrzarstwem. Każdy z nas pragnie, aby jego domowe królestwo wyglądało estetycznie, dlatego niezależnie od tego, czy dysponujemy maleńką kawalerką, czy ogromnym domem sporo czasu poświęcamy na wybór dekoracji. Sprawdzonym sposobem na szybkie ozdobienie mieszkania, przy jednoczesnej gwarancji świetnego efektu są szablony dekoracyjne.

Szablony dekoracyjne wykorzystywane w salonie

Najpopularniejszą przestrzenią, w której stosujemy dekoracyjne szablony są z pewnością pokoje dzienne. To właśnie w salonach pojawiają się centralnie położone ściany, które są widoczne z wielu zakątków domu. Odpowiednio zaaranżowane mogą stać się mocnym elementem, wyznaczającym styl wnętrza. Oczywiście, można zdecydować się na zamontowanie klinkieru, czy betonu architektonicznego, ale są to rozwiązania bardzo kosztowne i wymagające organizacji dużego remontu. Z powodzeniem zastąpi je dekoracja wykonana przy użyciu szablonu. Będzie ona nie tylko tańsza, ale też łatwiejsza do wprowadzenia zmiany, gdy po jakimś czasie znudzi nam się wzór ściany.

Szablony do pokoju dziecięcego

Salon nie jest jednak jedynym miejscem, w którym sprawdzą się dekoracyjne malowania, wykonane przy użyciu szablonów. Wzory do odrysowania na ścianach stworzą także bajkowy pokoik dziecięcy zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki. Synowi można zaproponować rakiety kosmiczne, motyw dinozaurów, żaglówek, czy samochodów retro. Córki będą zachwycone ścianą ozdobioną baletnicami, kotkami, królikami albo kropelkami wody. Ciekawy efekt osiągniemy równomiernie nanosząc wzory z szablonu na całej ścianie. Taka dekoracja będzie imitować papierową tapetę, ale bez konieczności stosowania kleju. Co więcej, jeśli zechcemy zmienić wystrój, wystarczy zamalować ścianę, bez konieczności zrywania tapet.

Niezwykła dekoracja kuchni i jadalni

Szablony malarskie możemy wykorzystać także na ścianach w kuchni i jadalni. Tutaj, zależnie od preferowanego stylu sprawdzą się marokańskie zdobienia, minimalistyczne kropki, czy odważne tropikalne liście. Przestrzeń jadalna może stać się także doskonałym miejscem do zastosowania szablonu z naszym ulubionym cytatem, albo z jednym mocnym akcentem graficznym. Duże drzewo podkreśli nasze zamiłowanie do ekologii, szablon górskich szczytów będzie zachęcał do weekendowych wypadów na górskie wędrówki, natomiast ogromnych rozmiarów mandala zdradzi zainteresowanie właściciela domu Orientem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.

Comments are closed.