Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Piękny ukwiecony taras

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ukwiecony taras to marzenie wielu właścicieli domków jednorodzinnych. Dekoracyjne donice pełne wielobarwnych roślin, radujących oczy od wczesnej wiosny do później jesieni, stojące na zadbanym tarasie wydają się na początku czymś trudnym do uzyskania. Wystarczy jednak odrobina chęci, pomoc wykwalifikowanego ogrodnika lub prawdziwego pasjonata roślin, by marzenie stało się rzeczywistością.

Konieczne zakupy

Aby cieszyć się oryginalnym tarasem, trzeba zacząć od zakupu niezbędnego wyposażenia. Najczęściej zakupy zaczyna się od mebli ogrodowych lub tarasowych wykonanych z trwałych materiałów: drewna, metalu lub technorattanu. W skład kompletu mebli wchodzą krzesła i stół, czasem są to także fotele, ławki czy sofy. Kolejną inwestycją w taras są donice dekoracyjne, w które później posadzi się rośliny ozdobne. W zależności od preferencji i upodobań potrzebne będą jeszcze drabinki do pnączy, pergole oraz figurki czy mini fontanny. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie oświetlenie tarasu. Najlepiej sprawdzą się tutaj lampy solarne w odpowiednim kształcie oraz lampy antykomarowe.

Rośliny ozdobne na taras

Tarasy przy domkach jednorodzinnych można zaaranżować tak, by cieszyły oko przez cały rok. Warto w duże donice dekoracyjne wstawić kilka drzewek zimozielonych, tak zwanych iglaków. Mogą to być popularne, choć egzotyczne u nas tuje lub rodzime jałowce i inne drzewka przystosowane do wegetacji w donicach. W następnej kolejności wybrać należy byliny oraz pnącza. Na dużych tarasach można pokusić się o kilka rodzajów bluszczu, a także posadzić winną latorośl, która oprócz walorów estetycznych będzie źródłem pysznych owoców. Wybór bylin tolerujących warunki tarasowe jest tak ogromny, że każdy nawet początkujący ogrodnik znajdzie takie, które będą mu odpowiadały. Należy jednak pamiętać, że w przypadku bylin bardzo ważny jest stopień nasłonecznienia tarasu. Inne rośliny posadzimy w donicach ozdobnych na tarasie z południową wystawą, inne na tarasie skierowanym na wschód i na zachód. Dużym wyzwaniem dla posiadacza domu są tarasy północne, na których udają się przede wszystkim rośliny cieniolubne, w tym liczne hosty. Ostatnim etapem zazieleniania tarasu będzie sadzenie i wysiew kwiatów jednorocznych. Tu wybór jest praktycznie nieograniczony. Begonie, pelargonie, niecierpki, pierwiosnki, lobelie, fuksje to tylko niektóre kwiaty, które sprawdzą się w uprawie tarasowej, a wielobarwne kompozycje wsadzone duże donice ozdobne sprawią, że wypoczynek na takim tarasie będzie prawdziwą przyjemnością.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

asol-ogrodowy.pl zobacz wiecej https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/