Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna PCV – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Duże okna PCV czy lepszym wyborem będą małe modele? Oto pytanie, które stawiają sobie osoby stojące przed zakupem nowej stolarki okiennej. Rynek okienny ma nam do zaoferowania wiele możliwości, które należy wykorzystywać.

Wysoka cena za okna

Co wpływa na wysokość ceny za poszczególne okna? Czy to prawda, że okna PCV należą do najtańszych propozycji? Na wielkość ceny za poszczególne okna wpływają takie czynniki, jak:

  • wielkość okna,
  • ilość komór,
  • izolacja termiczna,
  • sposób otwierania okien, 
  • materiał z którego skrzydło okienne zostało wykonane.

Tak, okna wykonane z plastiku są bardzo tanie – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę propozycje aluminiowe. Ale należy wiedzieć, że modele dachowe wykonane z polichlorku winylu nie należą do najtańszych propozycji na rynku. 

Okna PCV a współczynnik przenikania ciepła U

Jest to jeden z najważniejszych czynników, który należy uwzględnić podczas zakupu okien. Współczynnik  przenikania ciepła U wyraża się jednostką W/m2K. O czym dokładnie informuje nas ten wskaźnik? Informuje on o tym, jaka “ilość ciepła przenikająca w ciągu 1 godziny przez 1m2 płaskiej przegrody przy różnicy temperatury powietrza po obu stronach na poziomie 1 stopnia Celsjusza”. Mówiąc wprost – im mniejszy ten współczynnik, tym większa izolacja termiczna, dzięki czemu będziemy cieszyć się większą ilością ciepła w domu. Plastikowe okna, które stosowane są w polskich domach nie mogą mieć tego wskaźnika większego niż niż 1,6 W/m2K. Podczas zakupu okien zawsze należy sprawdzić ten współczynnik, jeżeli zależy nam na tym, aby mieć ciepło w domu.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-miec-przy-sobie-prawo-jazdy/ https://findjango.com https://d41teachers.org