Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna na wymiar – co na ten temat trzeba wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zamawiając okna na wymiar należy z uwagą podejść do ich zamówienia. Nigdy nie można podać takich samych wymiarów, jak wynoszą otwory okienne. Zawsze należy pozostawić ok. trzech centymetrów luzu na wypełnienie materiałem izolacyjnym.

Proporcje a okna na wymiar

Trzeba pamiętać o tym, aby zamawiając okna, zachować odpowiednie proporcje. Stosunek szerokości do wysokości okna powinien wynosić ≤ 2:1. Niezależnie od tego, czy mowa jest o małych oknach, jak również dużych. Niezależnie od tego, które okna ktoś będzie zamawiał. Warto przypomnieć, że do wyboru (np. jeżeli chodzi o drzwi balkonowe) do wyboru są modele:

  • rozwierne, 
  • uchylne,
  • rozwierno-uchylne.

Szacuje się, że minimalna wysokość okna to ok. 230 mm. Najwyższa wysokość okna na wymiar, jakie w obecnych czasach można aktualnie zamówić, to 3000 m. Widać więc, że całkiem sporo. To właśnie dzięki temu można stworzyć przeszklenia o naprawdę ogromnych gabarytach, jakie w obecnych czasach są bardzo modne. 

Okna na wymiar a izolacyjność

Skoro już mowa o dużych przeszkleniach, to nie można zapomnieć o takiej wartości, jak izolacyjność cieplna. Jeżeli zamówi się złej jakości stolarkę okienną, to można być pewnym tego, że ciepło będzie uciekać na zewnątrz. Ważne są materiały z jakich takie okna będą dokładnie wykonane. Do dużych przeszkleń polecane są drewno oraz aluminium. Są to dwa materiały, jakie są w stanie zapewnić nie tylko dobre parametry izolacyjne, ale także mocniejszą sztywność. Można więc być pewnym tego, że z takim oknem przez długi czas nic się nie będzie działo. 

Comments are closed.