Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna grafitowe – idealne w nowoczesnym budownictwie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesna architektura nierzadko korzysta z obowiązujących trendów i wykorzystuje modę na styl loftowy, minimalistyczny. W takich budynkach każdy element ma znaczenie! Budując dom w stylu industrialnym czy nowoczesnym, warto pomyśleć o dopasowanych oknach. Ważne są nie tylko ich parametry techniczne, ale też kolor. Okna grafitowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych!

Dlaczego warto postawić na grafitowe okna?

Nowoczesne, grafitowe okna doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie – są eleganckie, minimalistyczne, świetnie prezentują się zarówno w jasną, jak i ciemniejsza elewacją. Okna grafitowe bez wątpienia będą stałym elementem dekoracyjnym i produktem, który będzie cieszył oczy przez szereg lat. Okazuje się, że kolor grafitowy może być wykorzystany po obu stronach ramy, jak również w wersji mieszanej, np. z bielą. Decydując się na okna grafitowe, nadajemy elewacji niebanalnej formy i prestiżu, co znacząco wpływa na odbiór przestrzeni domu.

Okna grafitowe w domach loftowych i minimalistycznych

Domy w stylu loftowym i minimalistycznym wykorzystują duże przeszklenia, nierzadko sięgające od podłogi, aż po sam sufit. Okna takie wymagają odpowiedniego montażu oraz stabilnych ram, umieszczanych w podłodze i suficie. Wielkoformatowe przeszklenia pozwalają na usuwanie barier architektonicznych, dzięki czemu  mieszkańcy i goście mogą cieszyć się nieograniczonym widokiem na ogród, okolicę czy taras. Takie widok z okna, obramowany eleganckimi, grafitowymi ramami, z pewnością kojarzyć się będzie z pięknymi obrazami! Warto również wspomnieć, że okna grafitowe to np. okna aluminiowo-drewniane, które odznaczają się doskonałą izolacją od chłodu oraz ochroną ciepła wewnątrz budynku. Okna takie świetnie chronią też przed nadmiernym hałasem pochodzącym z zewnątrz.

 

 

 

Comments are closed.