Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Odzież medyczna – wygodna i dedykowana dla medyków

Pinterest LinkedIn Tumblr

Funkcjonalna odzież medyczna to absolutny niezbędnik w pracy w ośrodkach zdrowia, szpitalach, przychodniach. Współcześnie z odzieży takiej korzystają nie tylko lekarze, ale również pielęgniarki, salowe, rehabilitanci, pracownicy w przychodniach medycznych czy pracownicy gabinetów lekarskich. Odzież medyczna musi spełniać konkretne wymogi. Jakie?

Jak tworzona jest odzież medyczna?

Nowoczesna odzież medyczna łączy w sobie wiele zalet, wśród których trwałość i funkcjonalność są najważniejszymi. Projektanci proponują szeroki wybór odzieży tego typu: wygodne spodnie i t-shirty, bluzy, koszule, żakiety, fartuchy, sukienki, spódnice, bluzki. Możliwości jest wiele! Niezwykle istotne jest to, aby odzież tego typu dopasowana była do potrzeb użytkowników i miejsca pracy. Odzież medyczna projektowana jest z myślą o wygodzie i komforcie, bez względu na porę roku. Nowoczesne ubrania medyczne tworzone są z tkanin o łączonych włókna lub też z tkanin technicznych. W przypadku tkanin łączonych są to zazwyczaj włókna bawełniane oraz syntetyczne. Bawełna pozwala skórze oddychać, jest ona stale wentylowana, co jest istotne szczególnie w trakcie lata. Włókna syntetyczne pozwalają na uzyskanie pewnego stopnia elastyczności tkaniny, dodatkowo tkanina staje się znacznie przyjemniejsza w dotyku dla skóry.

Odzież medyczna i dedykowane dla lekarzy obuwie

Wielogodzinne dyżury czy praca w przychodniach medycznych wiąże się ze zmęczeniem nóg. Aby zapobiec temu problemowi medycy chętnie sięgają po profesjonalne obuwie, jakim są chodaki medyczne. Chodaki tworzone są z naturalnych materiałów: podeszwa wykonana jest z drewna, cholewkę tworzy naturalna skóra. Buty takie doskonale amortyzują stopy, minimalizują wstrząsy powstające podczas chodzenia, chronią zarówno stawy skokowe, jak i kręgosłup.

Comments are closed.

https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ polska.pl Industrialna konsola z półką do przedpokoju