Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jakie okna do salonu w stylu industrialnym wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Industrialne wnętrza zwracają uwagę, zachwycają prostotą i funkcjonalnością. Styl ten warto wykorzystać podczas aranżacji własnego domu. Niebanalna forma stylistyki loftowej sprawi, że wnętrza nabiorą wyjątkowego charakteru. Co ze stolarką okienną w takich miejscach? Jakie okna do salonu w stylu industrialnym wybrać?

Okna do salonu w stylu industrialnym – wnętrze pełne światła

Czym charakteryzuje się styl industrialny? Przede wszystkim są to wnętrza obszerne, przestronne i jasne. W stylu loft wykorzystywane są stonowane kolory czerni, bieli, grafitu, szarości, beżu. Brak tu zbędnych ozdób i dekoracji. We wnętrzach industrialnych wykorzystywane są konkretne tworzywa: beton, cegła, szkło, kamień, lite drewno. Aranżując salon w stylu loft, nie możemy zapomnieć o ważnym elemencie jakim są okna. Okna do salonu w stylu industrialnym pozwolą na optymalne oświetlenie wnętrza, nadanie mu charakteru. Jakie okna wybrać?

Wnętrza loftowe charakteryzują wysokie okna – nawet te, sięgające od podłogi, do sufitu. Takie przeszklenia dają nie tylko wiele światła, ale też pozwalają na wykreowanie przestrzeni „otwartej” na ogród czy taras. Okna do salonu w stylu industrialnym mogą posiadać grube ramy z kanciastym wykończeniem – w ten sposób ramy zostaną zaakcentowane, będą lepiej widoczne. Możliwe jest jednak schowanie ram w ścianach – w ten sposób wnętrza industrialne zyskują nowoczesnej oprawy. Dobrym pomysłem jest także wybranie okien ze szprosami, czyli poziomymi i pionowymi słupkami, które mogą być naklejane lub też być elementem konstrukcyjnym okna.

Okna do salonu w stylu industrialnym – materiały i kolory

Wśród proponowanych opcji warto wybrać okna do salonu w stylu industrialnym wykonane z aluminium i drewna. Szeroki wybór kolorów sprawi, że bez trudu dopasujemy ramy okienne do istniejącej już aranżacji wnętrza i fasady domu.

Comments are closed.

https://terazubezpieczenia.pl https://bdswebwizard.com https://valueformichigan.com