Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Jak działają lasery kosmetyczne i medyczne?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesne technologie medyczne wykorzystywane są dzisiaj również… w gabinetach kosmetologicznych. Lasery kosmetyczne i medyczne to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z problemami skórnymi twarzy czy szyi. Czy stosowanie laserów jest bezpieczne? W jaki sposób działają lasery stosowane gabinetach specjalistycznych?

Lasery kosmetyczne i medyczne – zasady działania

Zasada działania lasera kosmetycznego czy medycznego jest prosta – lasery emitują wiązkę światła o określonej długości fali. Wiązka penetruje tkanki i skórę, działając w sposób określony. Lasery kosmetyczne i medyczne tworzą niewielkie, kontrolowane uszkodzenia w skórze, przez co możliwe jest zainicjowanie procesów regeneracyjnych. Wiązka lasera podgrzewa wodę, która znajduje się w komórkach – jej wyparowanie powoduje uszkodzenie komórki i jej obumarcie. 

Wśród najchętniej stosowanych wymienia się dzisiaj lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POL. Lasery kosmetyczne wykorzystywane są przede wszystkim do walki z niedoskonałościami skóry: dzięki nim możliwe jest minimalizowanie zmarszczek, ale też zmniejszanie naczynek czy wyrównywanie kolorytu skóry. Lasery kosmetyczne i medyczne wykorzystywane są również do leczenia blizn powstałych np. w wyniku trądziku. Zakres użycia laserów jest niezwykle szeroki, przez co są one powszechnie stosowane w medycynie czy kosmetologii. 

Lasery kosmetyczne i medyczne – jak stosowane są w praktyce?

Przed każdym zabiegiem z użyciem lasera konieczne jest wykonanie wywiadu medycznego – lekarz dowiaduje się, czy pacjentka nie jest w ciąży czy w okresie połogu, czy nie ma nowotworu, czy nie jest cukrzykiem. Po kwalifikacji następuje zabieg – zazwyczaj trwa on od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a proces gojenia trwa ok. 4=6 tygodni. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu. 

Comments are closed.