Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak dbać o palmy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy, kto kocha rośliny, powinien mieć także palmę domową, którą można trzymać bez problemu w pomieszczeniu. Dzięki temu możemy mieć nieco egzotyki w swoim domu. Trzeba także dodać, że kwiaty wnoszą do pomieszczenia wspomnienie tropikalnych wakacji, które możemy utrzymać przez cały rok. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak dbać o takie rośliny.

W jakim miejscu trzymać palmy?

Rośliny te lubią nasłonecznioną przestrzeń, dlatego dobrze jest je trzymać w pomieszczeniu, w którym w ciągu dnia wpada sporo promieni słonecznych. Natomiast trzeba pamiętać, że zimą powinny stać te rośliny jak najbliżej okna, dobrze jest mieć zatem przygotowany odpowiednio parapet, który zmieści naszą palmę. Warto też mieć na uwadze, by nie trzymać tego gatunku w pomieszczeniu, które jest narażone na przeciągi.

Jak pielęgnować ten gatunek rośliny?

Palmy nie mają bardzo dużych wymagań, jeśli chodzi o samą pielęgnację. Potrzebują one jedynie stałej temperatury, regularnego podlewania oraz można dodać różne witaminy, które będą pomagały w jej dobrym rozwoju. Dobrze jest też zapewnić odpowiedni nawóz, który również chroni roślinę przed różnymi szkodnikami.

Czemu warto mieć taką egzotyczną roślinę w domu?

Przede wszystkim jest to wyróżniająca się roślina spośród standardowych polskich kwiatów. Palmy są także obecnie bardzo modne i popularne, gdyż można je bez problemu wkomponować w każdy styl, jaki mamy w domu. Są to kwiaty, które mają właściwości zdrowotne i oczyszczają powietrze. Świetne sprawdzą się także dla ludzi, którzy dopiero zaczynają przygodę z ogrodnictwem.

Czy są mrozoodporne gatunki tej rośliny?

Warto dodać, że występuję mrozoodporne gatunki, dzięki czemu można uprawiać je w gruncie. Mogą znosić bez większego problemu zimy, dzięki czemu nie ma potrzeby wykopywania ich z ziemi. Między innymi można mieć mrozoodporną palmę taką jak: miodową, czy sabałową. Rodzaje te mogą swobodnie znieść polskie zimy w ogrodzie.

Palma jest bardzo egzotycznym i wyróżniającym się kwiatem, który również świetnie pasuje jako prezent dla naszych najbliższych. Można je uprawiać w doniczkach lub w gruncie. Znakomicie mogą się także sprawdzić w szklarni, w której będą miały dostatecznie dużo słońca, a przy okazji będą chronione przed wiatrem. Palmę bez problemu można dostać w sklepach ogrodniczych czy też agrocentrach, dzięki czemu będziemy mieć możliwość wyboru spośród różnych dostępnych gatunków. Należy też pamiętać, że palma w doniczce może urosnąć nawet do czterech metrów, dlatego dobrze jest wcześniej ustalić jej docelowe miejsce, w którym może zdrowo rosnąć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Palmy.

Comments are closed.