Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Gdzie najlepiej sprawdzą się standy reklamowe?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Marketing jest niezwykle istotnym działem gdy chodzi o prowadzenie przedsiębiorstwa. To od sprawnych działań reklamowych zależy zaistnienie firmy i jej oferty na rynku. Marketing, o ile jest skuteczny, pozwala również na zdobycie przewagi konkurencyjnej. Jedną z form reklamy są standy reklamowe – w jakim miejscu się sprawdzą i do jakiego klienta trafią?

Rodzaje standów reklamowych

Zaistnienie w świadomości odbiorców i kontrahentów obejmuje kilka elementów m.in. samą markę oraz jej identyfikację wizualną. Wszystko to powinno znaleźć się na dobrze zaplanowanej planszy reklamowej. Standy reklamowe najczęściej przyjmują postać roll-up’ów. Są to zwijane plansze z tworzywa sztucznego, które po rozłożeniu prezentują dużo treści, jednak na czas transportu mogą zostać złożone do naprawdę małych wymiarów. To wygodne gdy często zmienia się miejsce gdzie będą one wystawione. Innym typem jaki mogą mieć standy reklamowe są tak zwane potykacze – ustawia się je zazwyczaj na biegach komunikacyjnych: chodnikach, alejkach czy nawet korytarzach. Mogą być one zadrukowane treściami lub pokryte farbą tablicową. Ta druga opcja jest często praktykowana w lokalach gastronomicznych, gdzie pracownicy codziennie zmieniają oferowane potrawy czy wypisują możliwe zniżki. Osoba idąca drogą musi ominąć taki stand i mimowolnie wręcz, zwrócić na niego uwagę. Dzięki temu lokal zapadnie w pamięć potencjalnego gościa, a jakaś potrawa może zwrócić jego uwagę.

W jakich miejscach warto postawić standy reklamowe, aby ich odbiór był najskuteczniejszy?

Wysokie standy reklamowe wykorzystywane są zazwyczaj na różnego rodzaju prelekcjach, targach czy konferencjach gdzie prezentowana jest oferta przedsiębiorstwa. Organizacja nie tylko zapada w pamięć potencjalnych klientów, ale również kontrahenci zwracają uwagę na identyfikację wizualną, o ile jest ona odpowiednio dopracowana. Ta forma działalności marketingowej sprawdza się najlepiej gdy dociera do zainteresowanych współpracą osób. Standy niższe są domeną małych przedsiębiorstw handlowych, które chcą uświadomić klientom swoje istnienie lub o nim przypomnieć.

Określenie grupy docelowej, do której należy trafić ze skuteczną działalnością marketingową

Jak każda działalność marketingowa, także i projektowanie standu reklamowego powinno rozpocząć się od uświadomienia sobie grupy docelowej, do której kierowany będzie przekaz. Później można umieścić na standzie odpowiednie informacje. Dopiero dopasowanie do potrzeb grupy docelowej pozwoli na osiągnięcie sukcesu marketingowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe.

Comments are closed.