Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Do czego służą buty SPD?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Buty SPD to ponadczasowe rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością. Warto wiedzieć, które z nich będą najlepszym wyborem do wybranych tras.

Buty SPD – które wybrać?

SPD to skrót, który pochodzi od Shimano Pedaling Dynamic i jest to system, który znany jest na całym świecie. Tak naprawdę ciężko jest znaleźć odpowiednik, mogący dorównać SPD. System szosowy wykorzystywany przez wielu cyklistów to SPD-SL. Co ważne, wiele osób nazywa inne buty mianem SPD. Dzieje się tak, ponieważ marka ta stała się symbolem tego typu obuwia. Niezależnie od tego, czy mamy na myśli system pedałów czy obuwia, profesjonalni kolarze zawsze nazywają je SPD. Wiele osób zastanawia się, które buty SPD wybrać na początek. Należy kierować się przede wszystkim wymogami. Buty takie z czasem mogą się zużyć, z tego też powodu najlepiej jest zacząć od zakupu tańszych modeli po to aby móc przetestować to rozwiązanie na własnej skórze. Niezależnie od tego, który model zostanie wybrany można być pewnym, że jazda na rowerze będzie jeszcze bardziej płynna. Dużą popularnością cieszą się buty do turystyki rowerowej oraz do MTB. Czemu są tak popularne? Dzieje się tak, ponieważ można doczepić do tych butów specjalne kolce, dzięki którym nasza przyczepność wzrasta. Takie buty to rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko Enduro, ponieważ wygodna i miękka podeszwa stworzona jest dla osób zaczynających przygodę z obuwiem rowerowym.

Czy warto wybrać buty SPD?

To pytanie zadaje wiele osób chcących jeździć na rowerze w komfortowych warunkach. Na początku przygody z rowerami, należy sięgać po tanie rozwiązania, ponieważ inwestycja w droższe buty może okazać się niepotrzebna. Buty ze sztywną podeszwą to coś co pozwala przenieść całą moc z nóg na napęd, a cholewka, która jest cienka połączona z elementami z siatki świetnie odprowadza pot na zewnątrz. Jeśli chodzi o asortyment z najwyższej półki, to firma Shimano oferuje swoim klientom obuwie takie najwyższej klasy. Co ważne, droższe modele bardzo zbliżone są do butów szosowych, ponieważ mają one bardzo twardą podeszwę. Taka podeszwa może być bardzo niewygodna dla osób, które dopiero co zaczynają przygodę z rowerami. Shimano jako przodownik w tego typu rozwiązaniach tworzy buty z systemami sznurowania, które pozwalają osiągać najlepsze wyniki w profesjonalnych jazdach. Mimo tego, że wszystko to sprawia, iż buty są bardzo ergonomiczne, modele te są bardzo wygodne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty spd.

Comments are closed.