Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Dermabrazja laserowa – skuteczne usuwanie blizn i zmarszczek

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dermabrazja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania rozstępów i odmładzania skóry. Sprawdź, jak wygląda laserowe ścieranie naskórka.

Dermabrazja laserowa – niezawodna metoda usuwania blizn i zmarszczek

Dermabrazja laserowa to rewolucyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Stanowi doskonałą alternatywę dla dermabrazji mechanicznej – jest mniej inwazyjna i przynosi dużo lepsze efekty. Zabieg laserowy umożliwia usunięcie głębokich blizn, bruzd i rozstępów, nie uszkadza zdrowej tkanki i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Czym jest dermabrazja laserowa?

Dermabrazja laserowa to zabieg, polegający na złuszczaniu naskórka przy pomocy specjalnego lasera. Urządzenie dysponuje taką długością fali, która umożliwia odparowanie wody z komórek wierzchniej warstwy skóry. Laser, w przeciwieństwie do innych metod dermabrazji, działa precyzyjnie, co oznacza, że usuwa naskórek tylko w obrębie leczonej zmiany, oszczędzając zdrowe tkanki.

Zabieg wykonywany jest najczęściej z użyciem znieczulenia miejscowego, chociaż niektóre lasery do dermabrazji działają praktycznie bezboleśnie. Procedura powinna być wykonywana przez lekarza. Skóra po dermabrazji laserowej może być obrzęknięta i zaczerwieniona, jednak dolegliwości te trwają nie dłużej niż 2-3 dni. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, laserowe odmładzanie metodą dermabrazji można wykonywać o każdej porze roku, jednak w miesiącach słonecznych, należy pamiętać o stosowaniu ochrony przed promieniami UV – przynajmniej SPF 30.

Laser Dualis SP Fotona – nowoczesne urządzenie do dermabrazji

Zabieg dermabrazji laserowej Dualis SP Fotona dedykowany jest osobom, które chcą pozbyć się niedoskonałości skóry szybko i mało inwazyjnie. Podczas dermabrazji laserowej skóra zostaje pobudzona do rozpoczęcia naturalnego procesu regeneracji i przyspieszenia produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Głęboka i skuteczna przebudowa skóry przebiega w błyskawicznym te tempie.

Działanie lasera Dualis SP Fotona opiera się na zmianach termicznych w kolumnowych odcinkach skóry, które nie powodują głębokich zniszczeń i widocznych ran. Dzięki temu leczenie przebiega w krótszym czasie niż tradycyjna dermabrazja i nie pozostawia widocznych ran. Mikrouszkodzenia ograniczają się wyłącznie do obszaru ciała poddawanego kuracji. Dzięki niskiej inwazyjności tego urządzenia zabieg dermabrazji laserowej można przeprowadzić nawet w obrębie delikatnej skóry głowy. Podczas procedury skóra jest regularnie chłodzona strumieniem zimnego powietrza w celu minimalizacji odczuć związanych z głębokim resurfacingiem.

Dermabrazja laserowa – rezultaty

Dermabrazja laserowa to zabieg o wszechstronnym zastosowaniu. Stosuje się ją m.in. w celu:

 • odmłodzenia skóry,
 • redukcji płytkich i głębokich zmarszczek,
 • redukcji zwiotczeń,
 • liftingu twarzy,
 • rozjaśnienia przebarwień,
 • poprawy kondycji skóry głowy,
 • usuwania blizn różnego rodzaju,
 • usuwania rozstępów,
 • redukcji znamion skórnych,
 • redukcji rozszerzonych naczynek,
 • zamknięcia porów.

Celem zabiegu jest świeży, gładki naskórek, pozbawiony zmarszczek i blizn, a także zwiększenie zdolności skóry do przyswajania substancji pielęgnacyjnych i regenerujących.

Ile zabiegów dermabrazji laserowej potrzeba, aby uzyskać pożądane efekty? 

Ponieważ jednorazowy zabieg wiąże się z naświetleniem 20-25% leczonej powierzchni skóry, zalecane jest przeprowadzenie co najmniej trzech zabiegów z zachowaniem czterotygodniowego odstępu pomiędzy każdym z nich. Jednak ostateczny plan leczenia powinien ustalić lekarz. W zależności od problemu, z jakim się zmagasz oraz indywidualnych predyspozycji, możesz potrzebować odpowiednio więcej sesji. Optymalne efekty dermabrazji laserowej widoczne są po 3-4 miesiącach po przeprowadzeniu serii zabiegów.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Comments are closed.

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ zobacz https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/